Dzień Sąsiada

Dzień Sąsiada na Osiedlu Rzepnik AD 2022- Tak było :)

Ah, co to był za dzień! Do końca nie było wiadomo, czy pogoda wypali czy nie, bo prognozy nie zapowiadały się zbyt optymistycznie, ale dała radę! I sąsiedzi też! Dobrze było zobaczyć „stałych bywalców”, ale też i nowe twarze.

Był piknik, na który zrzucili się sąsiedzi, atrakcje dla dzieci (nieśmiertelny badminton, kolorowanki, malowanie palcami i farbami po folii stretch, klocki, strzelanie do piłką do bramki, bańki mydlane, no i dmuchany skakaniec).

Kolejny sukces to taki, że udało nam się przeprowadzić grę uliczną z pytaniami dotyczącymi historii naszego Osiedla. Gratulacje dla uczestników: Zuzi i Marceliny, Kacpra i Michała, Filipa, Daniela i Jarka, Żanety, Marii, Piotra i Samuela. Wiem, że trasa była wyzwaniem (wezmę to pod uwagę przy okazji organizacji kolejnej ;)), ale mam nadzieję, że dowiedzieliście się czegoś ciekawego

Dzień Sąsiada to impreza, której sukces zależy od zaangażowania wielu osób, więc lista tych, którym należą się podziękowania jest długa. Z góry przepraszam, jeśli kogoś pominęłam!!!

A więc ruszamy (kolejność przypadkowa) :)

Gmina Skawina, dziękuję za podarowanie gadżetów, które wręczyłam uczestnikom, wykoszenie działki oraz wypożyczenie namiotu i leżaków (dzięki inicjatywie Asi, której również dziękuję za przygotowanie mapek do gry ulicznej oraz pytań.

Podziękowania dla Pani Natalii za udostępnienie działki.

Podziękowania dla Społem PSS w Skawinie za podarowanie chleba i drożdżówek na grilla.

Podziękowanie dla Jarka i Karoliny za transport i pomoc w przygotowaniach.

Podziękowania dla Moniki i Sebastiana za udostępnienie grilla oraz obsługę i pomoc przy organizacji.

Agnieszce, naszej graficzce-magiczce, za zaprojektowanie plakatów, ulotek oraz kart do gry ulicznej.

Kasi oraz Stowarzyszeniu Dzieci Są Ważne - podziękowania za wypożyczenie sprzętu do animacji i do baniek oraz podarowanie płynu. Był czad! Kasi dziękuję również za pomoc przy wydruku plakatów, ulotek oraz mapek i kart do gry ulicznej.

Specjalne podziękowanie dla pana Jana spod 5A za szybki telefon, dzięki któremu dzieciaki z naszego Osiedla mogły poszaleć na „skakańcu” oraz podarowanie prądu. To był strzał w dziesiątkę i myślę, że ma spore szanse stać się częścią świeckiej tradycji Dnia Sąsiada. :)

Podziękowania dla wszystkich sąsiadów za przyniesienie pysznych ciast, przekąsek oraz napojów! Jak powtarzałam - bez Was tej imprezy by nie było!

To co, do przyszłego roku? Jeśli macie pomysły na to, co możemy zorganizować w ramach pikniku, dajcie znać: kruk.k.justyna@gmail.com lub os.rzepnik@gmail.com

Data publikacji: 29.08.2022 (JK)

Wspomnień czar...

W ostatni dzień sierpnia 2019 roku odbyła się pierwsza edycja wydarzenia Dzień Sąsiada na Osiedlu Rzepnik. Po dwóch nieudanych podejściach nareszcie pogoda tego dnia była dla nas łaskawa. To było istotne, bo impreza miała charakter pikniku sąsiedzkiego na otwartym powietrzu, na który „zrzucali się” mieszkańcy - ktoś udostępnił swoje krzesła, ktoś inny dał parasol, zabawki, stoły, udostępnił samochód i pracował jako kierowca i tragarz; wreszcie ktoś inny przyniósł pyszne ciasto a jeszcze inny swój czas i umiejętności.

Tak właśnie wygląda impreza sąsiedzka, gdzie każdy daje tyle, ile chce i może.

Były zabawy, rozmowy, żarty - wspólny czas sąsiadów.

Dla dzieciaków przygotowaliśmy bańkowe szaleństwo, basen dla ochłody, oraz na placu zabaw – kącik z kolorowankami, basen z piłkami oraz zabawy uaktywniające zmysły. Z kolei dorośli integrowali się przy zabawach, m.in. „Znamy się jak łyse konie”, czy grając w badmintona.

Oprócz wkładu mieszkańców wydarzenie wsparł Zarząd Osiedla, skawińskie Stowarzyszenie Dzieci Są Ważne, prywatni właściciele działki, którzy udostępnili teren pod wydarzenie, Gmina Skawina oraz piekarnia Grzegorz Krupa.

Eh, marzy nam się powtórka. A Wam?